חיפוש
דרושים
צרו קשר

יושב ראש

 • יעקב חגואל

  יעקב חגואל

  יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית
  סיעה: הליכוד העולמי
  02-6202426
  YaakovH@wzo.org.il

יעקב חגואל מכהן כיו"ר ההסתדרות הציונית העולמית.

בין התאריכים 07/07/2021-20/08/2022, כ"ז בתמוז תשפ"א – כ"ג באב תשפ"ב, כיהן כיו"ר בפועל של הסוכנות היהודית לארץ ישראל.

עד לשנת 2020 כיהן חגואל כסגן ומ״מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית וראש המחלקה לישראל ולמאבק באנטישמיות. כמו כן, כיהן כיו"ר הליכוד העולמי וכמנכ"ל תנועת בית"ר העולמית. חגואל בעל תואר L.L.B במשפטים.

טרם שירותו הצבאי, התנדב חגואל לשנת שירות באופקים ובצבא שירת בגרעין נח"ל. בתום השירות הסדיר הצטרף לכוחות המילואים באוגדת עזה. כבר בגיל צעיר הצטרף לשורות תנועת הנוער בית"ר, שם שימש כחניך ומדריך ובתפקידי ניהול שונים, ובמעלה הסולם המשיך והפך למנכ"ל התנועה העולמית. כיהן כיו"ר מועצת תנועות הנוער הציוניות העולמיות, חבר נשיאות הוועד הפועל הציוני וחבר ועדת כספים של ההסתדרות הציונית העולמית.

חגואל חבר בחבר הנאמנים וחבר הנהלה של הסוכנות היהודית. בנוסף, מכהן חגואל כחבר דירקטוריון בקרן היסוד, חבר דירקטוריון ׳אנו׳ – מוזיאון העם היהודי, חבר חבר הנאמנים של אוניברסיטת אריאל, חבר הנהלה בועידת התביעות - הוועידה היהודית לתביעות חומריות נגד גרמניה, חבר מועצת יד ושם, חבר במועצה הארצית לתכנון ובניה ולחבר בועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים - ולנת"ע.

פעילותו של חגואל במסגרת תפקידו בהסתדרות הציונית העולמית רבה וענפה. לאחר שנבחר בשנת 2010, בקונגרס הציוני הל"ו, לתפקיד ראש המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות, ניהל חגואל מאבקים, הרצאות וכנסים למאבק באנטישמיות ברחבי העולם. חגואל הגה ויזם את חידון הציונות והמורשת למשפחות. במסגרת תפקידו, היה אמון גם על המועצה הציונית בישראל, על הוצאת ספרים "ביאליק", על הארכיון הציוני המרכזי ועל ארכיון הסרטים היהודיים ע"ש סטיבן שפילברג. בחודש יולי 2017, יזם והוביל חגואל את התיקון לחוק בנימין זאב הרצל בכנסת על פיו תשתתף המדינה במימון הפעילות השוטפת של מוזיאון הרצל ומרכז הרצל, באחזקתם השוטפת, בפעילויות ההדרכה ובפעילויות נוספות אותן תבצע ההסתדרות הציונית העולמית בהר הרצל.

ב-22 באוקטובר 2020, ד' בחשון תשפ"א, במסגרת הקונגרס הציוני הל"ח, נבחר חגואל לכהן כיו"ר ההסתדרות הציונית העולמית - יו"ר ההנהלה הציונית.

ב-7 ביולי 2021, כ"ז בתמוז תשפ"א, נבחר חגואל על ידי הנהלת הסוכנות היהודית לכהן כיו"ר בפועל של הסוכנות היהודית. חגואל נכנס לתפקיד עם סיום תפקידו של יצחק הרצוג כיו"ר, וכניסתו לתפקיד נשיא מדינת ישראל. חגואל כיהן בתפקיד זה עד כניסתו של דורון אלמוג לתפקיד ב-21 באוגוסט 2022, כ"ד באב תשפ"ב.

עקבו אחרי יעקב חגואל »

נאומו של יעקב חגואל עם כניסתו לתפקיד יו״ר ההסתדרות הציונית העולמית

לחצו כאן לסקירה מורחבת של פעילות המחלקה לישראל ולמאבק באנטישמיות, בראשה עמד יעקב חגואל בין השנים 2020-2015