חיפוש
דרושים
צרו קשר

המחלקה לעידוד עליה

Slide 2 of 2.

המחלקה לעידוד עליה פועלת רבות ליצירה וחיזוק המוטיבציה הציונית ומתן סיוע בהכנה לעליה. כיום כל זכאי עליה יודע שאפשרות עלייתו עומדת בפניו כל רגע. אך לא לכולם יש המוטיבציה לעשות את הצעד הזה. לכן, בראש ובראשונה עלינו ליצור ולחזק את התודעה הציונית בקרב יהודי הגולה ולהביא אותם לקראת ההחלטה לעלות. הצעד הבא – הכנה לקראת העלייה. לימוד השפה, גישושי אפשרויות תעסוקה, בחירת מקום מגורין, לימוד זכויות וחובות של העולים, פיתוח תכניות העלייה האישיות.

בין תחומי פעילותה של המחלקה הושם דגש רב על לימוד השפה העברית. אולי זה השלב החשוב ביותר בכל השלבים האמורים, ולכן אנו שמים דגש מיוחד עליו. ידיעת השפה הנו הכלי החשוב ביותר ליצירת התודעה הלאומית וגם התנאי החשוב ביותר לקליטה מוצלחת. משום כך אנו מקימים ומרחיבים רשתות אולפנים במדינות שונות, מגייסים תלמידים, מגייסים ומכשירים את המורים.
רשת האולפנים שלנו אשר תוך זמן קצר ביותר התפרסה בכל רחבי תבל, היא גולת הכותרת של פעילותנו.

חיזוק זיקתם של יהודי תפוצות למדינת ישראל הוא תחום חשוב נוסף אותו מקדמת המחלקה. כל יהודי הוא חלק של עם ישראל, ולכן חשוב לחזק את זיקתו של כל פרט ופרט למדינת ישראל ולארץ ישראל קרי, לעבוד לא רק מול קהילות יהודיות ומוסדותיהן, אלא לנסות להגיע לכל יהודי באשר הוא. המחלקה פועלת בכיוון זה במלוא המרץ ויצירתיות, הן במרחב מכוון ובתקשורת (האתר של המחלקה, רשתות חברתיות, ראיונות ופרסומים בכלי תקשורת מקומיים וכיו"ב) והן במגוון רחב של פרויקטים ומיזמים – החל משליחויות של מיטב המסבירנים, עבור עריכת סמינרים, מפגשים, "ירידי עלייה", "משטי ומצעדי הזדהות" עם ישראל וכלה בהכנה והפצה של חומרי הסברה יצירתיים. 

 • מרינה רוזנברג קוריטני

  מרינה רוזנברג קוריטני

  ראשת המחלקה לעידוד עליה - "הביתה"
  סיעה: מזרחי - ביתנו - חרות - דרך ארץ - לביא
  02-6202379
  MarinaR@wzo.org.il קראו עוד
אתר המחלקה לעידוד עליה

אתר המחלקה לעידוד עליה

האתר הרשמי של המחלקה
היכנסו