חיפוש
דרושים
צרו קשר

הר הרצל

Slide 2 of 2.

הר הרצל נקרא על שמו של חוזה המדינה בנימין זאב (תיאודור) הרצל, והוא אתר לאומי מרכזי של מדינת ישראל והעם היהודי, בו מתקיים מדי שנה הטקס הממלכתי של הדלקת המשואות, אשר בו מכריז יו"ר הכנסת על סיומו של יום הזיכרון ופתיחת חגיגות יום העצמאות.

בחלקת גדולי האומה בהר טמונים נשיאי המדינה, ראשי ממשלות, יושבי ראש הכנסת ואישים אחרים, על פי החלטת ממשלת ישראל. בחלקת ראשי התנועה הציונית בהר טמונים נשיאי ויושבי ראש ההסתדרות הציונית העולמית ובני משפחת הרצל. בצדו הצפוני של האתר משתרע בית הקברות הצבאי של ירושלים ובצדו המערבי נמצא אתר "יד ושם". שלושת האתרים יחד מייצגים את האירועים המרכזיים בתקומת ישראל במאה העשרים.

בכניסה להר נמצא מרכז הרצל שבו מתקיים מפגש אור קולי חוויתי מרגש עם חוזה המדינה וכן חדר עבודתו המשוחזר עם הרהיטים והחפצים המקוריים. בסמוך לו ניצב המרכז החינוכי האינטראקטיבי ובו מתקיימות פעילויות חינוכיות רבות. ההסתדרות הציונית העולמית היא הרשות העליונה לפיתוחו ואחזקתו של האתר.


צרו קשר: מרכז ההזמנות | 02-6321515 | museum@wzo.org.il

מרכז הרצל

מרכז הרצל

מרכז הרצל הוקם במטרה להציג את ההשפעה העצומה של פעילותו של הרצל על המציאות בת זמננו. המבקרים במרכז מוזמנים להצטרף להרצל במסעו אל הציונות ולהבין את חשיבות המורשת שהנחיל אחריו.
הכנסו לאתר הרשמי
מפה אקטיבית

מפה אקטיבית

באמצעות המפה האקטיבית של הר הרצל ב-Street View של חברת Google ניתן לסייר בהר מכל מקום בעולם!
לסיור הוירטואלי