חיפוש
דרושים
צרו קשר

אירוע הסליחות הגדול בהר הרצל, ספטמבר 2018

אירוע סליחות בהר הרצל ספטמבר 2018

אלפי אנשים מרחבי הארץ, מצפון ועד לדרום, נשים גברים, צעירים ומבוגרים, חרדיים דתיים וחילוניים השתתפו ב-16 בספטמבר 2018, בפעילות רוחנית וייחודית שנערכה, כמדי שנה, לפני יום הכיפורים ביוזמת המועצה הציונית בישראל. 

האירוע התקיים  בהר הרצל, במעמד ראש הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל, יו"ר המועצה הציונית בישראל יגאל ביבי ומנכ"ל המועצה הציונית בישראל שלומי אשכנזי, וכלל גם מופע שירי סליחות של הזמרת רותי נבון. בסיום האירוע בהר הרצל יצאו המשתתפים לארבעה סיורים שונים ברחבי העיר: סיור בנחלאות ושוק מחנה יהודה, סיור בעקבות בתי הכנסת בעיר העתיקה, סיור בארמון הנציב ובקבר רחל וסיור בשכונות החרדיות בעיר.

הסיורים כולם הסתיימו בכותל המערבי לקראת חצות, שם הצטרפו המשתתפים להמונים לאמירת סליחות.

יו"ר הסוכנות היהודית הרצוג אמר כי "החיבור בין ציונות לבין סליחות הוא מיוחד במינו. זו מסורת יהודית שקיימת במורשת ישראל. עלינו לדאוג שהגשר בין ישראל לתפוצות יהיה חזק ויציב גם אם לעיתים הוא צר מאוד, אבל כפי שאמר רבי נחמן מברסלב: כל העולם כולו גשר צר מאוד. עלינו להבטיח שהעם שלנו יעמוד חזק ואיתן על הגשר הצר הזה. ''בערב של סליחות אנו צריכים לחשוב טוב איך אנו מתייחסים לאחינו ואחיותינו שמעבר לים ואיך הם אלינו. יש לקוות שיהיה דיאלוג, דו שיח וכבוד הדדי, ואני מקווה שהערב אלו לא יהיו רק סליחות אישיות אלא גם סליחות לאומיות", הוסיף הרצוג.

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אמר כי "בתפילת 'ונתנה תוקף' מדובר על אותו שופר גדול שיתקע ועל כל כל באי העולם שעוברים יחד כבני מרון לפני הקב"ה. אין ביניהם הבדלי מעמדות, השקפות פוליטיות או דתיות. כולם יחד מאוחדים עוברים את היום הזה. ''קול השופר שנשמע למרחוק, מלווה את עם ישראל מימי קבלת התורה בהר סיני, דרך תקיעות השופר בכותל המערבי על ידי אנשי האצל ובית"ר לפני קום המדינה. הוא מהדהד באוזננו מהיום בו נשמע קול שופר למרגלות הר הבית עם שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים, והיום הוא השופר שמאחד את כולנו, עם ישראל על כל רקעיו, מהר הרצל להר המוריה, מקום שריד מקדשנו. מהרצל שהקדיש את חייו להקמתה של מדינת היהודים, מסמל ההקרבה של החיילים הטמונים כאן אל המקום שאליו פיללנו משך כל שנות גלותנו", הוסיף חגואל.

לחצו כאן לצפייה בתמונות מהאירוע