חיפוש
עיתונות
דרושים
צרו קשר

סאם גרונדוורג

  • סאם גרונדוורג

    יו"ר קרן היסוד
    02-6701810
    samg@khuia.org

סאם גרונדוורג מכהן בתפקיד יושב הראש העולמי של קרן היסוד (המגבית המאוחדת לישראל).

קודם לכניסתו לתפקיד זה שירת סאם כקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג'לס, תפקיד אליו הוא מונה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, ומשנת 2016 עד 2018 , היה הנציג הבכיר של מדינת ישראל בדרום-מערב ארצות הברית.

קודם לכן היה מר גרונדוורג המנכ"ל בישראל של הקונגרס היהודי העולמי, ארגון בינלאומי המייצג קהילות יהודיות בלמעלה מ-100 מדינות, אל מול ממשלות, פרלמנטים וארגונים בינלאומיים אחרים.

כמי שעמד בראש הפעילות של הקונגרס היהודי העולמי בישראל, מר גרונדוורג קידם את משימתו המרכזית של הקונגרס היהודי העולמי – חיזוק ותמיכה בקהילות יהודיות ברחבי העולם, כמו גם במדינת ישראל והעם היהודי.

כעורך דין בהשכלתו, מר גרונדוורג עסק בעריכת דין בחברת עורכי דין בינלאומית גדולה בארצות הברית והחזיק בתפקידים בתחומי המשפט והפיננסים בארצות הברית ובישראל. הוא בעל תואר שלישי במשפטים מבית הספר למשפטים באוניברסיטת מיאמי, ותואר שני מבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת מיאמי, וכן תואר ראשון מאוניברסיטת בר אילן.

מר גרונדוורג נולד והתחנך במיאמי ביץ' שבפלורידה, עד שהגשים את חלום חייו כשהגי ע לישראל בשנת 1990 ועשה עלייה זמן קצר לאחר מכן. לאחר שהתיישב בישראל, שירת שירות צבאי בחיל השיריון כחייל קרבי, ולאחר מכן שירת כקצין נפגעי ם במילואים.

מר גרונדוורג נשוי לג'וליה, אחות במקצועה. לזוג שלושה ילדים, אלישע, פליסיה ושריתה.