חיפוש
דרושים
צרו קשר

רועי אביקסיס

 • רועי אביקסיס

  רועי אביקסיס

  ראש המחלקה לחינוך
  סיעה: מזרחי - ביתנו - חרות - דרך ארץ - לביא
  02-6202459
  RoiA@wzo.org.il

רועי גדל בקדומים שבשומרון בנם של ברכה וגד אביקסיס ששימש סמנכ"ל משרד החינוך. למד בישיבת הר עציון, שירת כלוחם בגולני. הוסמך בשנת 2002 כעורך דין ובעל תואר שני במדעי המדינה בהתמחות במדיניות ציבורית מאוניברסיטת בר-אילן. חבר בהנהלת "המזרחי העולמית" "כנפי רוח" ו"קרן מאירים" גר במודיעין-מכבים-רעות נשוי ליעל ואב לחמשה ילדים.

מאז 1998 ובמשך ארבע שנים עבד במזכירות העולמית של בני עקיבא כרכז תוכניות ההכשרה ואחראי על כח אדם לשליחות[2], במקביל עבד כמתמחה במשרד עו"ד מירון בן ציון פריבס. בשנת 2003 היה שליח בני עקיבא והסוכנות היהודית לסקנדינביה, בין היתר בימים בהם המתח בין היהודים לערבים בעיר מאלמו הגיע לשיאו. עם חזרתו ארצה בשנת 2006 מונה למנכ"ל המחלקה להגשמה בהסתדרות הציונית העולמית יחד עם גאל גרינוולד ששימש כראש המחלקה.

חמש שנים לאחר מכן בשנת 2011 מונה לסמזכ"ל בני עקיבא העולמית. מאז 2015 שימש אביקסיס מזכ"ל בני עקיבא העולמית אשר פועלת ב- 26 מדינות ב 110 סניפים באמצעות 120 שליחים. בתפקידו זה הרחיב את הפעילות בארץ ובעולם. הוביל את מהלך הקמת המועצה העולמית (חבר המנהלים של התנועה), הקים את המכינה העולמית- מכינה קדם צבאית מעורבת לבני חו"ל וישראלים, הרחיב את הפעילות של התנועה בקרב אוכלוסיות חדשות והוביל את בנייתם של שני מבנים המשמשים בתי בני עקיבא בירושלים טירת יוסף ובניין המכינה העולמית בחיפה-קולנוע עצמון. באוקטובר 2020 נבחר לנציג תנועת המזרחי במוסדות הלאומיים

עם תחילת תפקידו מבקש אביקסיס להמשיך את פרוייקט בן עמי, שליחתם של 30 שליחים לרחבי העולם, שפועלים כשליחים קהילתיים שהמסר של חיזוק היהדות, מניעת התבוללות, חיזוק הקשר למדינת ישראל ועידוד העליה לארץ.

עוד הוסיף אביקסיס, כי חלק מפעילות המחלקה תהיה המשך חיזוק הקשר דווקא עם קהילות שהלכו והתרחקו ברבות השנים ולהציע להם חיבור מחודש ליהדות ולמדינת ישראל.