חיפוש
דרושים
צרו קשר

הבית שלי - הבית שלך

אחים ואחיות יקרים,

אנחנו מודים לכם ומעריכים מאד שאתם מעוניינים לפתוח את ליבכם ואת ביתכם למשפחות שהפכו לפליטות בארצן.

ההירתמות שלכם היא מרגשת ולא מובנת מאליה.

ההסתדרות הציונית העולמית ביחד עם  "דלתות פתוחות" התגייסה למטרה לאומית וציונית ראשונה במעלה: למצוא בית (גם אם זמני) למשפחות מהדרום ומהצפון, שזקוקות כיום לשקט, ביטחון, ופינה משלהן כחלק מתהליך ההחלמה, השיקום והאבל.

עד היום, פתחו בפנינו את ליבם ואת ביתם יותר מ-170 ישראלים ויהודים מהתפוצות, שהעניקו לנו דירות ריקות שבבעלותם על מנת לשכן בהן משפחות למשך שלושה חדשים, עד שיימצא להן פתרון קבע.

לו רק יכולתם לראות את פניהם של האבות והאימהות, את חיוכם של הילדים והילדות, את מילות התודה של המשפחות לתורמים, שפתחו את לבם ואת דלתם, ושבתרומתם הם מסייעים, עוזרים ומקלים על סבלם של משפחות, שחוו את הזוועה.

אנחנו מבינים את החששות והקשיים בפתיחת ביתך למשפחה שאינך מכיר, ולכן אנחנו מתחייבים לקחת אחריות מלאה על תהליך מסירת הדירה ולהבטיח להחזירה לרשותך באותו אופן שנמסרה.

ההסתדרות הציונית העולמית מתחייבת מולך, שנשמור על הדירה, נרהט אותה אם צריך, נשלם את חשבונות המים, הגז והחשמל למשך שלושה חודשים, נבטח את הנכס, ונחזיר לך אותה נקייה ותקינה בסוף התקופה.

כדי להבטיח זאת, ההסתדרות הציונית העולמית תחתום מולך על הסכם משפטי מחייב, ובמקביל – תחתום על הסכם משפטי מול המשפחה שנשכן. כך תוכלו לדעת, שהדירה נמצאת בידיים טובות, ושאתם מעניקים גג למשפחה שחרב עליה עולמה.

אז אם יש ברשותכם דירה (ריקה או מרוהטת) שתוכלו להעניק למשפחה מפונה לתקופת מינימום של שלושה חודשים, אנחנו מזמינים אתכם  להירשם למיזם הייחודי.

לתשומת ליבכם: הבקשות שאנו מקבלים כיום מהשטח הינם לדירות אשר עונות על הקריטריונים הבאים:

1. יש להם ממ"ד/ממ"ק/מקלט בדירה או בקרבה של 2-3 קומות מהדירה.

2. אזורי הדירות המבוקשים הינם השרון, מרכז, חיפה או ירושלים.

אנו נשמח לכל דירה, אך אנא קבלו בהבנה כי דירות שאינן עונות על הקריטריונים לעיל ייתכן ולא תימצא להן משפחה תואמת.

כל הפרטים על המיזם ודרכי הרישום בהמשך עמוד זה או במייל  arielc@wzo.org.il

אנחנו ניצור איתך קשר ישיר ברגע שנמצא משפחה מתאימה לדירתך.

שנזכה לשמוח בבניין ארצנו ומולדתנו.

ההסתדרות הציונית העולמית

 • מי היא ההסתדרות הציונית העולמית?

  ההסתדרות הציונית העולמית, מיסודו של בנימין זאב הרצל, היא ארגון שמשרדיה הראשיים בישראל ופועלת בכל העולם. ניתן לקרוא על פעילות ההסתדרות הציונית העולמית באתר הרשמי. 

  ההסתדרות הציונית העולמית הקימה מנהלת שעוסקת מצד אחד באיתור המשפחות שאיבדו את בתיהם, יחד עם הרשויות המקומיות מהדרום והצפון ומצד שני פועלת מול יהודי חוץ לארץ שיש ברשותם דירות.

 • איך בדיוק עובד התהליך?

  מי שמעוניין להעמיד את הדירה שלו יתקשר בחוזה עם ההסתדרות הציונית העולמית. בחוזה עצמו יפורטו ההתחייבות של ההסתדרות הציונית העולמית שיבטיחו את החזרתה של הדירה כפי שנמסרה.

  במקביל, ההסתדרות הציונית העולמית תתקשר בחוזה מול המשפחה, שבה היא תגדיר את זמן המגורים בדירה ואת ההתחייבות להחזיר את הדירה במצב כפי שקיבלה אותה המשפחה

 • על איזה תקופת שכירות לדיור מדובר?

  מדובר במינימום תקופת שכירות לדיור של שלושה חודשים ועד לתקופה של שכירות של שנה אחת.

 • האם יש איש קשר במהלך תקופת השכירות? 

  נציג של ההסתדרות הציונית העולמית יהיה כאיש קשר בין המשפחה לביניכם במידת הצורך. במידה ויש לכם חברת ניהול שמנהלת את הנכס אנחנו נשמח שההתנהלות תהיה ישירות בין האורח לבין חברת הניהול. במידה ואין חברת ניהול, ההסתדרות הציונית העולמית תעמיד חברת ניהול שתעמוד על התחזוקה השוטפת ותטפל בבעיות ככל שיתעוררו.

 • כיצד מתבצעת מסירת הדירה?

  מיד לאחר חתימת החוזים מול בעל הדירה ומול האורח, נציג של ההסתדרות הציונית העולמית יפגוש את המשפחה ובמידת הצורך גם את נציג חברת הניהול שמטפל בדירה שלכם על מנת לבצע נוהל מסירה מסודר. בזמן מסירת הדירה ייחתם פרוטוקול מסירה שבמהלכו יוגדר אופן השימוש בדירה ויצולמו תמונות של הדירה לפני המסירה, ומיד בהחזרת הדירה תתבצע החזרת הדירה לבעל הנכס בהתאם לתנאים שפורטו בפרוטוקול המסירה.

 • מי משלם את ההוצאות המשתנות (גז, חשמל, מים) וארנונה?

   ההוצאות המשתנות ישולמו לפי רצון בעל הבית (בעל הבית / ההסתדרות הציונית העולמית), ובעל הבית ישלם את הארנונה.

 • איך מצטרפים?

  כדי להצטרף למיזם יש למלא את הטופס הבא. נציג של ההסתדרות הציונית העולמית מיסודו של בנימין זאב הרצל ייצור עמכם קשר

 • האם אוכל להיות בקשר ישיר עם אורחיי?

  בוודאי. אנו מעוניינים ביצירת קשר ישיר בין בעל הדירה לבין האורחים.

 • איך אני יוצר קשר על מנת לקבל פרטים נוספים?

  לכל שאלה ניתן ליצור קשר עם מוקד ההסתדרות הציונית העולמית בטלפון: 02-620-4333