חיפוש
עמוד הבית
צרו קשר
עקבו אחרינו

מעורבות חברתית ותיקון עולם

Slide 2 of 2.

"כיסופים אל הצדק, אל ההתעלות האנושית – אלה בוודאי קיימים בנפשנו ואנו חייבים להביא אותם על סיפוקם. אולי נגלה בהזדמנות זו אפשרות של שיפורים חברתיים... שתצמח בהם תועלת גם לחלכאים ולקשיי היום של אומות אחרות. רק אז נהיה ישראליים במלוא מובן המילה". (בנימין זאב הרצל בנאומו: 'המטרה הקרובה- צ'ארטר בשביל ארץ ישראל', 26.6.1899) 

המחלקה למעורבות חברתית ותיקון עולם פועלת למען הנחלתו וחיזוקו של המוסר הציוני והיהודי, על ידי הטמעת ערכי תיקון עולם ועשיית צדק חברתי, ברוח חברת המופת של הרצל. אנו מאמינים כי עשייה חברתית למען כלל אזרחי ישראל ולמען כל אדם הינם נדבך מרכזי בציונות. בראשית דרכה, התנועה הציונית ביקשה למצוא מזור לסבלו של האדם היהודי. אין זה אך טבעי שתפקידה של הציונות בימינו לשאוף לצמצום סבלו של כל אדם בישראל ולפעול ברוח המנהיגים הציוניים אוהבי השלום, הצדק והאדם.
המחלקה תקיים פעילויות המקדמות את רעיונות תיקון עולם וצדק חברתי, פיתוח יזמות חברתית, שאיפה לצמצום פערים, קירוב בין הפריפריה למרכז וקידום הסובלנות, השוויון והדמוקרטיה בחברה הישראלית.

 • דרור מורג

  דרור מורג

  ראש המחלקה למעורבות חברתית ותיקון עולם
  סיעה: יש עתיד - מרצ
  02-6202134
  drorm@wzo.org.il קראו עוד
מעורבות חברתית

מעורבות חברתית

תוכנית ייחודית להכשרת יזמות ויזמים חברתיים בעלי רעיונות פורצי דרך לקידום צדק חברתי ותיקון עולם
קראו עוד
כנסים ואירועים

כנסים ואירועים

המחלקה למעורבות חברתית ותיקון עולם יוזמת ושותפה במגוון רחב של אירועים וכנסים
קרא עוד
מוסדות באחריות המחלקה

מוסדות באחריות המחלקה

תחת אחריותה של המחלקה למעורבות חברתית ותיקון עולם מצויים מוסדות המשמרים ומטפחים את המורשת הציונית ומנגישים אותה לציבור הרחב
קראו עוד