חיפוש
עמוד הבית
צרו קשר
עקבו אחרינו

מוסדות באחריות המחלקה

תחת אחריותה של המחלקה למעורבות חברתית ותיקון עולם מצויים מוסדות המשמרים ומטפחים את המורשת הציונית ומנגישים אותה לציבור הרחב:

הארכיון הציוני המרכזי
הארכיון הציוני הוא הארכיון ההיסטורי של התנועה הציונית ומוסדותיה, ובו שמורים מסמכים המתעדים את תולדות המפעל הציוני ברחבי העולם, את העלייה לארץ ישראל, את התרחבות ההתיישבות ואת הקמת מדינת ישראל. בארכיון מצויים יותר מ-90 מיליון מסמכים, תצלומים, כרזות, מפות, עיונים וכתבי עת, ספרים פריטים מוזאליים ופריטים קוליים. כל אלה משקפים את המניעים, את הקשיים ואת ההישגים של התנועה הציונית. המחלקה למעורבות חברתית ותיקון עולם פועלת למען שימור הגותם ומורשתם של אבות הציונות ופועלם.

אתר הארכיון הציוני המרכזי >>

מרכז הרצל
מרכז הרצל הוקם במלאת מאה שנה למותו של בנימין זאב הרצל, במטרה להציג את ההשפעה העצומה של פעילותו על המציאות בת זמננו. המבקרים במרכז מוזמנים להצטרף להרצל במסעו אל הציונות, ללוות אותו בגיבוש עמדותיו, להזדהות עם שאיפותיו ועם אכזבותיו, להבין את חשיבות המורשת שהנחיל אחריו ולבחון את האתגרים העומדים בפנינו בהווה. במסגרת שאיפת המרכז להנגיש את מורשת הרצל ולקיים בה דיון ענייני ועכשיווי, עוצב המקום ברוח צעירה ומודרנית, המספרת בשפה עדכנית ורעננה על דמותו של הרצל כאדם וכמנהיג, תוך שימוש באמצעים אורקוליים וטכנולוגיים מרהיבים.

אתר מרכז הרצל >>