חיפוש
ארגון הקונגרס הציוני

ארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות

Slide 2 of 2.
חדשות

המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות

המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות הוקמה בקונגרס הציוני הל"ח (אוקטובר 2020). לראשונה במוסדות הלאומיים מוקמת מחלקה שעיקר תפקידה הינו הקשר עם הישראלים בתפוצות. המחלקה אחראית על ארבעה תחומי פעילות – פדרציות ציוניות, קשר עם ישראלים בתפוצות, מוסד ביאליק ותחומי הארגון של ההסתדרות הציונית העולמית.

עוטף ישראל

עוטף ישראל

"עוטף ישראל" אתר המיועד לחיבור ישראלים שנתקעו בחו"ל עם קהילות מקומיות וריכוז יוזמות מקומיות וגלובליות לסיוע.
קראו עוד
עבודה עם ישראלים בתפוצות

עבודה עם ישראלים בתפוצות

עיקר עשיית המחלקה הינה העבודה עם הישראלים בתפוצות באמצעות שלל תוכניות ומענים ייחודיים כגון: אירועים קהילתיים, חוברות תוכן חינוכיות, בתי ספר לעברית, ורבים נוספים. כל זאת במטרה לחבר את הישראלים בתפוצות למדינת ישראל, לחוויה הישראלית ולזהות יהודית.
קראו עוד
עבודה עם פדרציות ציוניות

עבודה עם פדרציות ציוניות

חלק מהותי מעבודת המחלקה היא העבודה עם 36 פדרציות ציוניות מרחבי העולם, המחלקה מלווה את הפדרציות בעשייה הציונית והיהודית שלהם בתפוצות, ומהווה את הקשר שלהם עם ההסתדרות הציונית העולמית.
קראו עוד
בית-העם שיג ושיח ציוני

בית-העם שיג ושיח ציוני

כולל מעל 30 יחידות לימוד וחוויה במגוון רחב של נושאים המספקים כלים למחנכים, מובילי קהילות וסטודנטים ליצירת שיחות בנושאים מרכזיים שונים הקשורים לחברה הישראלית. באמצעות דיון בנושאים הרלוונטיים לכולנו, בית העם מבקש ליצור שיחה על ישראל כשאלה של זהות, שבה אין חשש להתמודד עם המורכבויות של הנושאים העומדים בפנינו ולהתמודד עמם.
קראו עוד
בית העם מוזיקה ישראלית

בית העם מוזיקה ישראלית

מעוניינים לחקור את המוזיקה והתרבות הישראלית? בתוכנית נאזין למספר להיטים ישראלים חדשים, נחקור את המילים ונדון במשמעויות העמוקות מאחורי המנגינות, וכיצד הן מתחברות להתפתחויות השונות בחברה הישראלית.
קראו עוד
בית העם סרטים

בית העם סרטים

הערכה כוללת חמישה סרטים ישראלים קצרים, אשר נבחרו בקפידה מתוף עשרות סרטים עטורי פרסים. הסרטים מביאים זוויות שונות של החברה הישראלית, ההווי הישראלי וסוגיות שמעסיקות יוצרים ישראליים צעירים.
קראו עוד