חיפוש
דרושים
צרו קשר

פרויקטים ואירועים

 • פעילות לשימור הזיכרון בבית העלמין בלודז'

  בחודש יוני יצאו השינשינים של גרעין צמר"ת למסע מרגש בפולין.

  במסגרת המסע, השינשינים יחד עם עמותת "משמרי הזיכרון", עמותה הפועלת למען שימור הזיכרון באתרי מורשת, אנדרטאות ובתי עלמין, סייעו בשיקום ושימור בית העלמין היהודי בעיר לודז'.

  היום, הוצב שלט בכניסה לשטח ששוקם ע"י השינשינים בבית העלמין בלודז', המוקיר את פועלם. אנו גאים בשינשינים שלנו שיצאו למסע המרגש, המשמעותי והחשוב לפולין ופעלו למען שימור המורשת התרבותית וההיסטורית של העם היהודי.

  קראו עוד
 • תכנית מח"ל

  ביום ראשון עברו חניכי תכנית מח"ל, צעירות וצעירים יהודים מרחבי העולם המגיעים למדינת ישראל במטרה להתנדב בצה"ל, סדנה בנושא זיכרון השואה.

  במסגרת הסדנה, החניכים והחניכות ביקרו בתערוכת כרזות עכשוויות וכרזות ממלכתיות שעוצבו לאורך השנים ליום השואה. כל חניך וחניכה התבקשו לבחור כרזה אשר דרכה סיפרו על הקשר האישי שלהם אל הנושא.

  קראו עוד
 • יום השורד הבינלאומי

  "הסתתרתי שנתיים עם אמא שלי בוורשה. כל פעם שמישהו היה נכנס, היינו ננעלות בארון. היינו האנשים שחיים ולא חיים. מהפחד שיתפסו אותנו, הייתי מדמיינת שאני פרפר שבורח מהארון, מתעופף לו, עובר בין פרח לפרח. חלקתי את זה עם האמנים של הפסקול השלישי, ומשם נוצר השיר "פרפר"."

  חנה גופרית, שהשתתפה בפסקול השלישי.

  קראו עוד
 • אליפות החדשנות של עמותת "יוניסטרים"

  אחרי שנה של עשייה, למעלה מאלף בני ובנות נוער הגיעו לאליפות החדשנות של עמותת יוניסטרים!

  באירוע לקחו חלק בני ובנות נוער מכל רחבי הארץ וממגוון רחב של מגזרים ותרבויות. במהלך התחרות, הציגו את מיזמיהם העסקיים כ- 90 קבוצות נוער יוניסטרים, עליהם עבדו במהלך השנה החולפת.

  קראו עוד
 • אירוע שיא של עמותת "ברטלי נוער בתנועה"

  ״אנחנו גאות ושמחות להיות כאן היום. אני רוצה להביע את תודתי לכל מי שתומך ב-״ברטלי נוער בתנועה" ומאפשר את הפעילות החינוכית הנפלאה הזו.סבא שלנו היה רוכב אופניים גדול. הוא זכה שלוש פעמים בג׳ירו דה איטליה ופעמיים בטור דה פראנס אבל עבורו , המירוץ החשוב ביותר היה המירוץ למען החיים."

  קראו עוד
 • הקונגרס העולמי השלישי לחינוך בלתי פורמלי ומנהיגות ציונית צעירה

  הקונגרס למנהיגות צעירה, בהפקת המחלקה לנוער חלוץ ודור המשך בשיתוף עם המחלקה לישראל ולהנצחת השואה, בהשתתפות מאות צעירים וצעירות מרחבי העולם.

  קראו עוד
 • "הילדים של סאלי ביין "

  הסרט מגולל את סיפורו של סאלי ביין, שהקים לפני 100 שנה בית ספר אשר שילב ילדים יהודים עם צרכים מיוחדים עם ילדים רגילים, הוא נתן להם בית ונלחם לשלב אותם בחברה עד שנשלח יחד איתם למחנה ההשמדה.
  מהבולטות שבהן, מכון פוירשטיין ועמותת כנפיים של קרמבו, שם הוקרן הסרט בפני הצוות החינוכי בליווי פאנל בשיתוף במאי הסרט.

  קראו עוד
 • זיכרון בסלון לדוברי אנגלית

  אירוע זיכרון בסלון לדוברי אנגלית. באירוע נערך טקס רשמי לזיכרון השואה, אמירת קדיש, וסיפורו המרגש עד דמעות של וולטר בינהגאם, שורד שואה בן 99, אל מול 500 אנשים.

  קראו עוד
 • עצרת הזיכרון לשואה ולגבורה ביד מרדכי

  עצרת הזיכרון לשואה ולגבורה, המתקיימת יותר משישים שנה בקיבוץ יד מרדכי, היא הטקס המרכזי הנועל את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. השנה, העצרת הייתה בסימן שמונים שנה למרד גטו ורשה.

  קראו עוד
 • עם אחד, קבוצה אחת- ליון, צרפת

  במסגרת הפרוייקט התקיימו אירועים משותפים עם הקהילוה היהודית בליון, צרפת, במקביל למשחקיה של מכבי תל אביב. האירועים כללו בין השאר מפגש ושיח עם בני נוער, טקסי זיכרון, הנחת זרים באנדרטאות ועוד.

  קראו עוד
 • ציוני דרך - בשיתוף עם יוניסטרים

  במסגרת התוכנית מפתחים המשתתפים, נערים ונערות מאשקלון ובית שאן, מיזמים בנושאי אתגרי מדינת ישראל ואתגרי הציונות, בדגש על אתגרי 2030 בפניהם ניצבות מדינת ישראל והציונות העולמית. התוכנית חושפת את החניכים לערכי הציונות, חשיבות האחדות והצורך בהמשך בניית הארץ וחיזוק מעמדה של ישראל בעולם.

  קראו עוד
 • עשרת ימי תודה - בשיתוף עם בית פרת מדרשה ישראלית

  פרויקט המתקיים בין יום הזכרון לשואה לבין יום העצמאות, בשותפות עם בית פרת-מדרשה ישראלית. במסגרת הפרויקט נתלים ברחבי הארץ לוחות תודה המזמינים את עוברי האורח לפרסם את תודתם. כמו כן במסגרת פרויקט רשת משתפים הגולשים את התודה האישית שלהם ברשתות החברתיות.

  קראו עוד
 • עם אחד, קבוצה אחת - בשיתוף עם מרכז האימפקט היהודי ומכבי ת"א כדורסל

  במסגרת הפרוייקט התקיימו במהלך עונת היורוליג אירועים משותפים עם הקהילות היהודיות באירופה, במקביל למשחקיה של מכבי תל אביב, במספר ערים נבחרות: ברלין, בלגרד ואתונה. האירועים כללו בין השאר מפגש ושיח עם בני נוער, טקסי זיכרון, הנחת זרים באנדרטאות ועוד.

  קראו עוד
 • יום ההוקרה הבינלאומי לשורדי השואה

  יום הוקרה בינלאומי לשורדי השואה, שכולו הצדעה לשורדי השואה החיים כיום, הוקרה לאומץ ליבם ולתרומתם למדינות בהן הם חיים.

  יום ההוקרה מתקיים מדי שנה בחודש יוני, וכולל אירועים בישראל ובעולם. 

  קראו עוד
 • סדרת מפגשים מקוונים לאורך השנה

  המחלקה מקיימת לאורך השנה מפגשים מקוונים שונים ברוח הציונות, בהשתתפות מרצים בכירים המציגים את עולמות התוכן השונים בנושאים מגוונים.

  קראו עוד
 • 6mfollowers

  לקראת יום השואה הבינלאומי הושק מהלך רשת המלווה בסרטון אינפורמטיבי, המציג שורדי שואה הפעילים ברשתות חברתיות שונות (פייסבוק, טוויטר, טיקטוק, אינסטגרם) אשר חייבים לעקוב אחריהם, במטרה להגיע ל-6 מיליון עוקבים עד יום השואה הבינלאומי הבא.

  קישור לדף האינסטגרם
 • הכשרת צוותי מכינות קדם צבאיות של הסוכנות היהודית

  הכשרת צוותים מקצועיים להובלת תהליכים חינוכיים משמעותיים במכינות הקדם צבאיות החצי שנתיות בישראל במטרה לחזק את הזהות היהודית ציונית של חניכי המכינות, לטפח את עתודת המנהיגות הציונית בחברה הישראלית ולתרום לקידום החברה בישראל לקראת יצירת חברת מופת.

  קראו עוד
 • ימי עיון למכינות קדם צבאיות: ציונות ועמיות

  פרויקט בשיתוף לשכת סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, במסגרתו מתקיימים ימי עיון למכינות קדם צבאיות בנושא ציונות, עמיות יהודית ויחסי ישראל והתפוצות.

  קראו עוד
 • סמינר לקהילת המובילים של זיכרון בסלון בישראל

  סמינר בהשתתפות כ-200 ממובילי הקהילה של זיכרון בסלון. מטרת הסמינר הייתה חיזוק החיבור של המשתתפים למיזם ולאתגרים של יום השואה 2022 ו-5 השנים הקרובות, לאור העובדה כי מספר שורדי השואה היכולים לספר את סיפורם הולך ופוחת.

 • מחנה עולמי – הללויה

  מחנה הקיץ העולמי של תוכנית "הללויה" הוא שיאה של תוכנית המנהיגות השנתית לנוער במרחב הכפרי של התנועה הקיבוצית בשיתוף המועצות האזוריות.

  זו השנה השנייה שהמחלקה לישראל ולהנצחת השואה לקחה חלק בהדרכת הצוות החינוכי של מחנות הקיץ, שהתקיימו השנה בכפר גלים ובנחלת יהודה, ואשר השתתפו בהם מאות בני נוער מכל רחבי העולם.

  במחנה נחשפים החניכים לתכנים מגוונים בתחומי מנהיגות, ציונות, שואה ותקומה ועיצוב הזכרון, כשהמטרה היא הכשרת מנהיגי העתיד של העולם היהודי בארץ ובעולם, זאת לצד מחנה חוויתי ומגבש עם מגוון פעילויות מהנות. 

 • מסע של צמר"ת שנת שרות לפולין

  בחודש מאי 2022 יצאו בני ובנות גרעין צמר"ת שנת שירות למסע בפולין. מחזור זה אשר לא יצא לפולין במסגרת בתי הספר בגלל עוצר הקורונה השתתף במסע מרגש וחשוב, אשר עבר במקומות מרכזיים בחיי היהודים בפולין ובשואה. בני הגרעין עברו חוויה עוצמתית במהלך המסע, שנועדה להכשיר אותם, הדור הצעיר, "שליחי השליחים", להיות נושאי לפיד הזיכרון, שצריכים לדעת, להכיר את הסיפור, להזכירו ולספר אותו הלאה.

 • זכרון מתחדש

  בשיתוף עם עמותת זכרון מתחדש. 

  תוכנית חינוכית המיועדת לבני נוער וצעירים, במהלכה יוצרים המשתתפים סרטוני ווידאו קצרים המופצים ברשתות החברתיות.

  מטרות התוכנית הינן העלאת המודעות לחשיבות זיכרון השואה ומשמעויותיה ועידוד בני הנוער והצעירים לגלות אחריות ומחויבות להנחלת זיכרון השואה לדורות הבאים.

 • מסע מנהיגות ציונית למנכ"לי משרדי ממשלה

  ביום השואה, יזמה והובילה המחלקה לישראל ולהנצחת השואה מסע מנהיגות ציוני, בו השתתפו כ-30 מנכ"לים ובעלי משרות בכירות של משרדי הממשלה השונים.

  במסגרת המסע המשתתפים התוודעו לשואת יהדות הונגריה ואוסטריה, לעולם היהודי מתקומה לעצמאות בשילוב תחנות חייו של הרצל והסיפור הציוני. המסע תרם לחיבור משרדי הממשלה להסתדרות הציונית וכן להנחלת ערכים ציוניים לקבוצה של מנהלים בכירים.