חיפוש
ארגון הקונגרס הציוני

הלב עוד שם

"הלב עוד שם":

ישראלים בתפוצות מתייחדים עם הנופלים

ישראלים רבים שחיים בחו"ל מתמודדים עם הקושי לחוות את יום הזיכרון רחוק כל כך מהבית, המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות של ההסתדרות הציונית העולמית קיימה השנה סדרה של אירועי זיכרון ייחודיים, בשטח וברשת, תחת הכותרת "הלב עוד שם".

בפעם הראשונה, התקיימו ברחבי התפוצות אירועי "רצים לזכרם" ברחבי העולם, אירועי "מדברים זיכרון"- מעגלי שיח בקהילות ישראליות וטקסי זיכרון.

   • הלב עוד שם: הטקס המרכזי

    המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות, מפעילה זאת בפעם השנייה את טקס "הלב עוד שם" שנוסד ביוזמת ראשת ונועד לחבק את המשפחות הישראליות החיות בתפוצות בתקופה הקשה של יום הזיכרון. הטקס הייחודי בערב יום הזיכרון המביא את סיפורן הייחודי של המשפחות השכולות שאינן חיות בארץ, לצד ביצועים מוזיקליים מרגשים של אמנים מובילים, כגון: אביב גפן, יובל דיין ומאיה אברהם. באירוע האחרון בשנת 2022 נכחו כ-700 אורחים והוא גם שודר בשידור חי ושותף ברשת במקומות שונים ברחבי העולם עם עשרות אלפי צופים במדיה החברתית, בערוץ השידור HOT ובערוץ הישראלי בלוויין.

    לצפייה בהקלטת הטקס לחצו כאן
   • הלב עוד שם: מדברים זיכרון

    בפעם הראשונה, ולקראת יום הזיכרון המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות ביחד עם אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון מפעילה ערבי זיכרון אינטימיים בקרב קהילות ואנשים מרחבי העולם, בהובלת משפחות שכולות החיות בתפוצות, במטרה לשתף במורכבויות הייחודיות של קהל זה.

   • הלב עוד שם: רצים לזכרם

    המחלקה לארגון וקשר עם ישראלים בתפוצות בשיתוף עם עמותת "דרך הרגליים" הפעילה השנה בפעם הראשונה ברחבי כל העולם את מיזם "רצים לזכרם".

    המיזם מאפשר לכל מי שמעוניין לרוץ לזכר אדם קרוב לו או לזכר נופל ממאגר יזכור, ובכך לכבד את זכר הנופלים מכל מקום בעולם.

    השנה בריצות השונות בארץ ובעולם השתתפו קרוב ל- 10,000 רצים מארץ ומרחבי העולם!

    לעוד פרטים והרשמה