חיפוש
ארגון הקונגרס הציוני

שיג ושיח ציוני- חוברות תוכן להורדה

בית העם דיון אודות הציונות

תכנית "בית העם" פותחה על ידי המחלקה לתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית כדי לעודד שיחה גלויה על הציונות, ישראל והעם היהודי, והעלאת שאלות המשפיעות על כולנו. התכנית כוללת מגוון של חומרים חינוכיים.

בית העם - מי אנחנו?

ברוכים הבאים לשיג ושיח ציוני של בית העם

פלטפורמה חינוכית מבית המחלקה לתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית.

 

בית-העם שיג ושיח ציוני כולל מעל 30 יחידות לימוד במגוון רחב של נושאים, המספקים כלים למחנכים ולסטודנטים ליצירת שיחות בנושאים המרכזיים המעסיקים את התנועה הציונית והעולם היהודי במאה ה -21.

באמצעות דיון בנושאים הרלוונטיים לכולנו, כגון היחסים בין ישראל לתפוצות, היחסים בין טבעוניות או קיימות לציונות ויהדות, לאחריות הדדית ועוד, בית העם מבקש ליצור שיחה על ישראל כשאלה של זהות, שבה אין חשש להתמודד עם המורכבויות של הנושאים העומדים בפנינו ולהתמודד עמם.

הדיונים נוצרים תוך שימוש במגוון מקורות וחומרי קריאה, מתוך הספריה היהודית במובן הרחב ביותר של המילה, מן התנ"ך ומשנה ועד הרמב"ם ולאונרד כהן או גזרי עיתונים מודרניים; הדיון יוצר מרחב עבור המשתתפים להציג מגוון רחב של דעות והבנות בנושאים אלה.

בנוסף, אנו מציעים חוברות סביב לוח השנה היהודי- ישראלי, על מנת לחגוג את החגים בצורה שהכי קרובה לבית. 

 • מנהיגות ומנהיגים ציוניים

  לחוברות
 • יחס ישראל תפוצות

  לחוברות
 • מועדים ציוניים

 • מהדורות מיוחדות

  יחידות-תוכן מיוחדות שהוצאנו לכבוד אירועים שונים. בין היתר: מוסף בנושא טבעונות, דיונים בנושאים מרכזיים בחברה הישראלית, תפקידו של צה"ל וצבא העם ועוד.

 • מעגל השנה הישראלי- יהודי

  יחידות בית העם הדנות בחגים ומועדים יהודיים בלוח השנה. הטקסטים המובאים ביחידות השונות מצטטים מהמקורות היהודיים, התנ"ך וספרות חז"ל, כמו גם מאנשי רוח יהודיים ומשוררים בני זמננו, יהודים ושאינם. ביחידות אלה אנו מזמינים אתכם לחגוג את חגי ומועדי השנה באופן משמעותי, לדבר אחד עם השני ולהכיר קצת יותר לעומק.

  לחוברות