י' סיון התשע"ח
24/05/2018

המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות

   

המחלקה הוקמה ככלי נוסף להעצמת הזהות היהודית-ציונית בקרב ישראלים. במקביל, פועלת המחלקה למיצובה של ההסתדרות הציונית העולמית כארגון גג בינלאומי למאבק באנטישמיות ובגילויי השנאה כנגד יהודים וכנגד מדינת ישראל.


אל מול תחושת שייכותם ההולכת ופוחתת של בני הנוער למדינת ישראל, כנגד התעצמות הרצון לעזוב את הארץ והנתק ההולך וגובר בין החיים בארץ לערכיה המובהקים של הציונות, שמה לה המחלקה כיעד מרכזי להגביר את השיח הציבורי בנושא ציונות, בקרב אזרחי ישראל.יעד זה מושג באמצעות הפעלת תוכניות להטמעת ערכי הציונות בקרב אוכלוסיות מגוונות ברחבי הארץ. במסגרת הפעילות בישראל המחלקה מפעילה מספר ארגונים, המהווים הלכה למעשה, זרוע ביצועית ליעדיה.

       

 

 

 

ראש המחלקה: מר יעקב חגואל

מנהל המחלקה: מר יעקב אהרוני

 

ליצירת קשר ניתן לפנות בטלפון: 02-6202426

 

 

Proj__ctsLong

 

     

מסע 70 לצעוד, לדבר, להתחבר

במסגרת חגיגות ה-70 לעצמאות ישראל התקיימה צעדת המונים שיצאה במקביל מאילת ומתל חי והסתיימה בירושלים.
הצעדה היא מסע שליחים בן שבעה שבועות. כל יום בצעדה מובל על ידי ארגון חברתי / מכינה קדם צבאית בשיתוף משרד החינוך לצד אלפי תלמידי תיכונים, בתי ספר ותנועות נוער.
מכינת עמיחי של המועצה הציונית לקחה חלק במיזם וארגנה את הצעדה שהתקיימה בבאר שבע.

       
_לדף_נחיתה_ולמחלקה    

רבותיי ההיסטוריה חוזרת !


לרגל 70 שנה לכ"ט בנובמבר, יום ההצבעה באו"ם על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, אנו מזמינים אתכם לשחזר את התמונה המפורסמת בה נראים אנשים שמקשיבים לרדיו באחד הרגעים המכריעים ביותר בעם שלנו, זמן ההצבעה באו"ם.

 

התמונות בתחרות נמצאות באלבום ייעודי בעמוד הפייסבוק של ההסתדרות הציונית העולמית שתי התמונות הזוכות יזכו את השולח בפרס בשווי 2,500 ₪!

     

 

     

חוגגים 70 שנה לכ"ט בנובמבר

 

אירוע ענק וראשון מסוגו בכיכר הטיימס בניו יורק, לציון 70 שנה לכ"ט בנובמבר. במסגרת האירוע  הוקרן על גבי מסכי הענק בכיכר הטיימס, הסרטון: I Love Israel!. סרטון מרגש במיוחד אשר שילב קטעי היסטוריה מאותה החלטה בה הכירו אומות העולם בזכותו של העם היהודי למדינה יהודית בארץ ישראל, ואת מיטב האמנים של ישראל - בר רפאלי, נועה תשבי, סאבלימינל, נינט, דיוויד בלאט, משה פרץ ועוד רבים אחרים. הקרנת הסרטון לוותה בחגיגה גדולה עם רקדנים שרקדו ריקודים ישראליים וצבעו את הכיכר בכחול ולבן.

 

       
 100 שנה להצהרת בלפור    

100 שנה להצהרת בלפור!


לפני 100 שנה, שלח הלורד בלפור מסמך ללורד רוטשילד וביקש ממנו להעבירו להסתדרות הציונית העולמית. אותה הצהרת בלפור שנתנה תוקף חוקי בין לאומי לזכותם של היהודים להקים בית לאומי בארץ ישראל.

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, משיב ללורד בלפור, מודה לו על כך שעזר לנו להגשים את חזונו הציוני של הרצל - לחזור הבייתה אחרי 2,000 שנות גלות ומספר לו על ההצלחות והאתגרים של מדינת ישראל היום, 70 שנה לאחר הקמתה, 100 שנה לאחר הצהרתו.

     

 

 120 שנים לקונגרס הציוני הראשון    

120 שנים לקונגרס הציוני הראשון!


השנה, תשע"ז 2017, מציין עם ישראל 120 שנה לקיומו של הקונגרס הציוני הראשון בבאזל.בקונגרס זה בו החל בנימין זאב הרצל את המהפכה הציונית, הוא יצר את הכלים הארגוניים והכלכליים של ההסתדרות הציונית.לציון אירוע זה, השיקה ההסתדרות הציונית העולמית שני פרויקטים:

מצלמים ציונות

תחרות מקוונת במסגרתה מוזמנים המשתתפים לצלם ולשלוח תמונות המסמלות בעיניהם ציונות. התמונות עלו לעמוד הפייסבוק של ההסתדרות הציונית העולמית, שלושת התמונות שיקבלו את מספר הלייקים והרגשונים הגדול ביותר, יזכו את המשתתף בiPad.

אירוע חגיגי לציון 120 שנה לקונגרס הציוני הראשון

בבית חיל האוויר בהרצליה במעמד מר משה פדלון, ראש עיריית הרצליה ומר יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית. לאירוע זה מזמינה ההסתדרות הציונית העולמית, בין היתר, אנשים הקרויים על שמו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל.

 

 לחיים ירושלים    

לחיים ירושלים!

תכנית "לחיים ירושלים" של ההסתדרות הציונית העולמית הביאה בין התאריכים 21-28 במאי 2017  מאות משתתפים, יהודים צעירים שאינם פעילים בקהילות היהודיות המוכרות, (Unaffiliated) מרחבי העולם, לחגוג עמנו את שבוע ירושלים שציינה השנה חמישים שנות אחדות.

במסגרת שבוע זה התארחו  הצעירים מחו"ל אצל משפחות ישראליות ברחבי הארץ, ויחד הרכיבו את החוויה הירושלמית האישית שלהם הם חוו אירועי תרבות, מופעים, סיורים, מפגשים,  ביקורים באבני היסוד של המורשת היהודית, סיורים קולינאריים ועוד.

לצפיה בסרטון לחץ כאן

 

 

חידון התנך

 

     חידון הציונות

 

המחלקה לפעילות בישראל, באמצעות המועצה הציונית ובשיתוף ערוץ 10 , מקיימות מידי שנה חידון ייחודי, המחבר בין משפחות ציוניות מרחבי ישראל ומהעולם כולו. החידון מתחיל בחידונים מקומיים בכל רחבי הארץ ובתפוצות. עשר המשפחות הזוכות מגיעות לגמר שמתקיים בירושלים, באירוע טלוויזיוני חגיגי, אשר משודר במוצאי יום העצמאות בערוץ 10 . האירוע מחבר דורות שונים של הסיפור הציוני ומעביר את המשתתפים בו חוויה חינוכית עכשווית. השנה לראשונה השתתפה בגמר, משפחה המתגוררת בארה"ב. 

החידון, שכבר הפך למסורת, זוכה מידי שנה להצלחה רבה, לסיקור תקשורתי נרחב ולאחוזי צפייה מכובדים בטלוויזיה.

 

 

הקונגרס הציוני לנוער

 

     הקונגרס הציוני לנוער

 

המחלקה לישראל, באמצעות המועצה הציונית, מקיימת מידי שנה את הקונגרס הציוני לנוער. השנה, שנת 2017, התקיים הקונגרס ה-36  קיימה את הקונגרס ה 36- לנוער, בעמק המעיינות שבצפון הארץ. כמדי שנה, השתתפו בקונגרס מאות בני נוער מכל הארץ: נערים ונערות המהווים מרקם מייצג של המגזרים המרכיבים את הפסיפס האנושי הישראלי. המשתתפים בקונגרס זוכים ליומיים של חווית לימוד, סיור והכרות עם מקומות שונים בארץ ישראל, דנים בסוגיות עכשוויות בחברה הישראלית, מדברים ציונות ונהנים מהמפגש ביניהם. האירוע הסתיים במליאת סיכום חגיגית בהשתתפות יו"ר הצ"ע – אברהם דובדבני, סגן ומ"מ יו"ר הצ"ע – יעקב חגואל, יו"ר המועצה הציונית - יגאל ביבי ומנכ"ל המועצה הציונית - יגאל ברנד.

 

 

 

 סמינרים ברחבי העולם למאבק באנטישמיות

     

סמינרים ברחבי העולם למאבק באנטישמיות

 

המחלקה עורכת סמינרים למאבק באנטישמיות ברחבי העולם. הסמינר האחרון התקיים בסוף דצמבר 2016 בצרפת. לסמינר זה הגיעו למעלה מ -130 משתתפים מרחבי צרפת, ביניהם ראשי ארגונים, ראשי פדרציות, מנהיגי הקהילה, צעירים ומבוגרים מכל קצוות הקשת הפוליטית. את הכנס פתח סגן ומ”מ יו”ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל. בדבריו, התייחס לעלייה המדאיגה בעשור האחרון באירועי אנטישמיות אלימים בעולם בכלל ובצרפת בפרט. בסמינר נחשפו המשתתפים לנתונים וקיבלו כלים אפקטיביים למאבק בתופעות אנטישמיות. במהלך הסמינר התקיימו סדנאות ופאנלים של פעילים צעירים, שולחנות עגולים, שיחות אינטראקטיביות והרצאות מרתקות מפי טובי המרצים בתחום המאבק באנטישמיות.

 

 

כנסים בישראל למאבק באנטישמיות

 

     כנסים בישראל למאבק באנטישמיות

 

המחלקה עורכת כנסים בישראל למאבק באנטישמיות. הכנס האחרון התקיים בחודש ינואר 2017 תחת הכותרת  "אתגר המאבק באנטישמיות". מטרת הכנס, שהתקיים באונ' בר אילן, הייתה חשיפת ממדיה העצומים של האנטישמיות בעולם וקריאה לגיוס כוחות, תוך איחוד משאבים עם גופי שלטון ומקבלי החלטות בעולם. כל זאת, לצד בחינת פתרונות ודרכי פעולה אופרטיביים מול ממשלות העולם ויהדות התפוצות. הכנס

נפתח באירוע חגיגי, בו התקיים פאנל מקצועי בנושא אנטישמיות. בכנס הציג סגן ומ”מ יו”ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, את נתוני הסקר שיזם במרכז הסייבר החדש של ההסתדרות הציונית העולמית לפיו 85% מהנשאלים חוו או היו עדים לאירוע אנטישמי, 75% מהנשאלים באירופה חוששים להסתובב עם כיפה או מגן דוד ו -73% מהנשאל ים שחוו או היו עדים לאנטישמיות אלימה לא דיווחו למשטרה. את הנתונים המלאים ניתן למצוא בקישור הבא

 

 

כ

 

     כ"ט בנובמבר - יום חג הציונות! 

 

בכ"ט בנובמבר ערכה המחלקה ערב לכבוד פתיחת אירועי 70 שנה לכ"ט בנובמבר, במסגרת 120 שנה לקונגרס הראשון. האירוע התקיים בבניין המוסדות הלאומיים בירושלים. למעלה מ 1000- איש – ילדים ומבוגרים כאחד- רקדו הורה וחגגו כפי שהיה ב 1947- , ברגע בו אומות העולם הכירו רשמית בזכותו של העם היהודי למדינה יהודית בארץ ישראל. באירוע הוצג לראשונה מיצג וידאו-ארט חדשני של ההצבעה באו"ם בשילוב אנימציה אשר הוקרן על חזית בניין המוסדות הלאומיים. מר יעקב חגואל, סגן מ"מ יו"ר הצ"ע, אמר כי "מטרת השחזור הינה לחזק את המודעות ליום חשוב זה, אשר סלל את הדרך להכרזה על מדינת ישראל בה' באייר תש"ח, וכן לעודד את הרוח הציונית במדינת ישראל". לצפייה בוידאו ארט לחץ כאן

 

 

       
masaIsraeli    

פרויקט מסע ציוני ישראלי

 

כחלק מיעדי המחלקה לפעילות בישראל ולמאבק באנטישמיות, להגברת הזהות הציונית בקרב קבוצות נוער, מבוגרים ואוכלוסיות שונות בחברה הישראלית, מאפשרת המחלקה לפונים אליה, לקבל סיוע לוגיסטי עבור סיורים ציוניים בעלי משמעות ערכית לקבוצות נוער ולמבוגרים.

 

לפרטים נוספים

 

 

  OrganizationsLong

 

 images
communication
 המועצה הציונית בישראל מרכז תקשורת
טלפון: 02-6204807 טלפון: 02-6202296

 

  


120 שנים לקונגרס הציוני הראשון!

חינוך ציוני הוראת ישראל   דה לגיטימציה של ישראל חינוך ציוני  הוראת ישראל דה לגיטימציה של ישראל 
 

 
 
 

ההסתדרות הציונית העולמית, היא תנועה הפועלת בתמיכת קרן קיימת לישראל, קרן היסוד, וממשלת ישראל.

שליחות בחו"ל | ארגון ציוני | ההסתדרות הציונית העולמית | יהדות התפוצות | שירותים רוחניים בתפוצות | פעילות בתפוצות | הר הרצל | הרצל | החטיבה להתיישבות  | עלייה למדינת ישראל | שליחות חינוכית בחו"ל | דה לגיטימציה של ישראל | הוראת ישראל | חינוך ציוני | אנטישמיות בעולם | הסברה ישראלית | מאמרים נוספיםMaking Aliyah 2013  | Google + | מתחם הרצל | Google B|